Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

lubud 

Poslední ráj - Río Dulce, Quatemala

42 fotek listopad 2015 až leden 2016 - zobrazení 384 komentářů
Řeka Río Dulce protéká výběžkem východní Guatemaly sevřené od severu státečkem Belize a od jihovýchodu Hondurasem. Její tok začíná v jezeře Izabal a končí po asi 45 km v Karibiku. Břehy lemuje hustá džungle Národního parku Río Dulce s mangrovovými porosty a ostatní bujnou tropickou vegetací.
Asi ve třetině své délky se Río Dulce rozlévá do nádherného jezera El Golfete s malebnými zátokami. Snad nejhezčí z nich je zátoka Leknínová - na kánoích se tu projíždějí krásné indiánské dívky a nabízejí místní, doma dělané suvenýry. Domorodci bydlí v jednoduchých dřevěných chatrčích krytých rákosem a částečně i vlnitým plechem. Část domku zpravidla stojí na kůlech přímo nad hladinou, takže se dá se člunem zajíždět bokem až do "obýváku". Řeka je pro tyto indiány také jedinou přístupovou cestou - silnice do civilizace tu prostě neexistují (vyjma vesnic na počátku a konci řeky). Zajímavým zážitkem je nocleh v "jungle cabaňas" - primitivní chatrči postavené přímo nad vodou v mangrovovém porostu.
Pro našince je plavba těmito končinami nezapomenutelný zážitek. Kromě pozorování přírodních krás se dá trošku nahlédnout i do života domorodců. Svým způsobem opravdu poslední ráj. Myslím, že Río Dulce patří k nejhezčím lokalitám Quatemaly.
Album je koncipováno hlavně jako dokument z cesty, jiné ambice (jako vždy) nemá.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron